Сейчас: 2020-06-02 20:01:17

  Новости

  Гібралтар відмовився затримувати іранський танкер на вимогу США

  Гібралтар пояснив це тим, що пов’язаний із законодавством Євросоюзу.

  Ілюстрація REUTERS

  Гібралтар у неділю відхилив запит США щодо арешту іранського танкера Grace 1.

  Як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.

  "Гібралтар пояснив це тим, що пов’язаний із законодавством Європейського союзу", — йдеться у повідомленні.

  Федеральний суд у Вашингтоні в п’ятницю видав ордер на арешт танкера, що перевозить нафту і майже 1 мільйонів доларів. Британські королівські морські піхотинці затримали судно в Гібралтарі у липні за підозрою в тому, що воно везло нафту в Сирію в обхід санкцій ЄС.

  "Неможливість центрального органу виконати ордер є результатом дії законодавства Європейського союзу і відмінностей у режимах санкцій, що застосовуються щодо Ірану в ЄС і США", — йдеться в заяві уряду Гібралтара.

  "Режим санкцій ЄС проти Ірану, який застосовується у Гібралтарі, набагато вужчий, ніж в США", — додали у заяві.

  15 серпня Верховний суд Гібралтару дозволив танкеру Grace 1 залишити британську територію, однак судно досі залишається там.

  Вашингтон намагається арештувати Grace 1 на тій підставі, що воно пов’язане з Іранським корпусом ісламської революційної гвардії (IRGC), визнаним терористичною організацією, та звинуваченнями в фінансових махінаціях, фінансуванні тероризму та відмиванні грошей.  Джерело статті: “https://www.unian.ua/m/economics/energetics/10655187-gibraltar-vidmovivsya-zatrimuvati-iranskiy-tanker-na-vimogu-ssha.html”