Сейчас: 2019-01-21 02:55:51

  Новости

  Зникнуть в найближчі 100 років: фотограф показав племена на межі вимирання

  Більшість з цих племен — живуть без благ цивілізації, цураючись всіх досягненнь науки
  Зворушливий проект, який дуже важливий для світової історії підготував польський фотограф Адам Козел.

  Подорожуючи світом, він бував в диких куточках нашої планети і зняв на камеру представників народів, які можуть зникнути через десятки років. Адам Козел побував в країнах Африки, Азії, а в цьому році планує почати дослідження в Південній Америці.

  Частина цього проекту демонструє найбільш унікальні культури Африки, континенту, на території якого 61 країна з населенням понад мільярд людей. 5 млн з них — дикі африканські племена. Більшість з цих племен — живуть без благ цивілізації, відкидаючи всі досягнення науки.

  Загалом, на території Африки налічується понад 3 тис різних народностей, передає National Travel.

  Ми розповімо лише про крихітну частину зникаючих племен, Адам Козел же в своїх проектах показує десятки таких прикладів.

  Масаї — найвідоміша народність континенту. Які проживають в межах Кенії і Танзанії, а їх кількість досягає 100 тис.чол. Масаї вважають себе народом, який люблять боги і прикрасою Африки. Через це, вони постійно воюють з іншими, сусідніми племенами.

  Їх житло будиночки з гілок, а зміцнюють його за допомогою відходів життєдіяльності тварин. Займаються цим в основному жінки. Раціон харчування народу переважно становить молоко, кров тварин, м’ясо.

  Бушмени — найвідоміші і стародавні племена. Назва народу відбувається з англійської — "bush" — "кущ" та "man" — "людина". Однак, вони не терплять, коли таку назву використовують щодо найменування народності. Відомі тим, що в їжу вживають личинок мурах. А їх кухня — найяскравіша і найбільш екзотична в Африці. Головним у бумшменів старійшина, якого вибирають серед найрозумніших і досвідчених людей.

  Племена бушменів відомі своєю любов’ю до музики. Музичні інструменти вони можуть виготовити з будь-яких підручних матеріалів.

  Банту - живуть на території Центральної та Південної Африки. Їх чисельність — 2 млн. чоловік. Деякі вчені вважають, що саме від цього племені пішли всі народності Африки. Більшу частину життя племені займає релігія — анімістичні вірування. Хоча значна частина Банту є християнами.

  Виділяються банту серед інших племен особливим розумінням краси — вони вставляють в нижню губу невеликі глиняні диски.

  Самбуру - плем’я живе в північних районах Кенії. Займаються тваринництвом і кочують з місця на місце. Відрізняються своєю елегантністю і любов’ю до пишних ритуалів. Будиночки самбуру будують з глини і шкур тварин, а навколо них, обтягують колючим дротом, щоб захиститися від диких тварин. Свої будинки, в розібраному вигляді возять з собою.

  Чоловіки і жінки самбуру ділять роботу порівну, до неї привчають і дітей. Своїм покликанням вважають продовження роду, тому жінки, які не можуть народжувати страждають від знущань і гонінь.

  Нагадаймо, фотограф Том Пірс, опублікував серію фото, яка ілюструє життя людей унікальної африканської народності, відомої як "бушмени".

  Як повідомляв портал "Знай.uа", деякі нечисленні племена в долині річки Омо (Південна Ефіопія), зберігають культуру предків, вражаючи уяву сучасної людини.

  Також "Знай.uа" писав, багато цікавого і незвіданого таять традиції різних народів нашої планети. Та загадкова, часом навіть заборонена, тема сексу не могла залишитися осторонь звичаїв і, відповідно, знайшла своє відображення в різних обрядах, деколи вельми незвичайних.  Джерело статті: “https://znaj.ua/world/znyknut-v-najblyzhchi-100-rokiv-fotograf-pokazav-plemena-na-mezhi-vymyrannya”