Сейчас: 2018-12-17 05:58:28

  Новости

  Тепер офіційно. Соратнику Яценюка загрожує в Швейцарії 5 років тюрми

  Тепер офіційно. Соратнику Яценюка загрожує в Швейцарії 5 років тюрми
  Тепер офіційно. Соратнику Яценюка загрожує в Швейцарії 5 років тюрми

  Таємне завжди стає явним.

  У четвер, 22 жовтня 2015 року мною отримано відповідь офісу Генерального прокурора Швейцарії в особі речника Лінди фон Бург, де офіційно підтверджується відкриття кримінальної справи проти найближчого соратник прем’єр-міністра Яценюка Миколи Мартиненка:

  "Офіс Генерального прокурора Швейцарії, починаючи з 2013 року, проводить кримінальне розслідування проти українського громадянина МИКОЛИ МАРТИНЕНКА за підозрою в "хабарництві" (стаття 322-septies частина 2 Кримінального кодексу Швейцарії) та "відмиванні коштів" (стаття 305-bis Кримінального кодексу Швейцарії). У зв’язку з цим Офіс Генерального прокурора Швейцарії направив запит про надання двосторонньої правової допомоги до української влади. Ми можемо повідомити вам, що українську владу було поінформовано про відповідні обставини, а також українській владі були надані копії найбільш важливих доказів у справі. В зв’язку з тим, що розслідування кримінальної справи триває, ми не можемо надати вам будь-яку додаткову інформацію".  Багато місяців Мартиненко бреше українським громадянам, стверджуючи, що проти нього немає жодної кримінальної справи. Відсьогодні ми можемо казати з посиланням на офіційного речника прокуратури Швейцарії, що один з найвпливовіших українських політиків перебуває під слідством закордоном.

  Усі журналісти можуть так само офіційно перевірити цю інформацію в прокуратурі Швейцарії (Bundesanwaltschaft), надіславши запит на електронну пошту Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.або Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.  Що загрожує Мартиненку в Швейцарії. Згідно з Кримінальним кодексом України, покарання може сягати п’яти років тюремного ув’язнення:

  Стаття 322-septies частина 2 Кримінального кодексу Швейцарії "Хабарництво іноземного державного службовця":

  ...Будь-яка особа, що у якості члена суддівського або іншого органу, державного службовця, офіційно призначеного експерта чи перекладача, третейського судді, військовослужбовця іншої держави або міжнародної організації, у зв’язку зі своєю службовою діяльністю вимагає, обіцяє прийняти або приймає неправомірну вигоду за вчинення незаконної дії або такої дії, що пов’язана з незаконною, або за вчинення бездіяльності на свою користь або користь третьої особи, карається позбавленням волі на строк до 5 років або грошовим штрафом.

  Стаття 305-bis Кримінального кодексу Швейцарії "Відмивання коштів":

  1. Будь-яка особа, що вчиняє дії, спрямовані на зрив ідентифікації походження, відстеження або конфіскації активів, щодо яких він знає або припускає, що їхнє походження пов’язане зі злочином, карається позбавленням волі до 3 років або грошовим штрафом.

  2. За обтяжуючих обставин особа карається позбавленням волі до 5 років або грошовим штрафом. (...) Обтяжуючі обставини мають місце, якщо особа:

  a. діє як член злочинного угруповання,

  b. діє як член банди, яка була створена для вчинення відмивання коштів;

  c. відмиває кошти у великому обсязі або через відмивання коштів отримує суттєві прибутки;

  3. Особа також карається, якщо основне діяння вчиняється за кордоном і також вважається злочином у місці вчинення діяння.


  Микола Мартиненко – не перший з числа українських політиків, який підозрюється в скоєнні таких злочинів у Швейцарії. В 2000 році за цією ж статтею 305-bis Кримінального кодексу Швейцарії "відмивання коштів" був засуджений Павло Лазаренко. Йому було винесено вирок "півтора роки ув’язнення", "заборона на в’їзд до Швейцарії на п’ять років", а також "компенсація Кантону Женева в сумі 10 мільйонів 696 тисяч франків". Окремим рішенням було вирішено знищити його панамський паспорт, з яким він перетнув кордон у Базелі.  У період з 2000 по 2006 рік, Швейцарія розширила і посилила Кримінальний кодекс в частині боротьби з корупцією. Серед нового там з’явилося покарання за підкуп іноземних державних посадовців, а також те, що до відповідальності за корупцію можуть бути притягнуті не лише персоналії, але і компанії.

  Українська прокуратура не розголошує подробиці справи Мартиненка, посилаючись на те, що право поширювати цю інформацію належить їх швейцарським колегам.

  Перший запит прокуратури Швейцарії до України в справі Мартиненка був направлений 31 березня 2015 року. Серед іншого, там містилася вимога провести обшуки, виїмку документів та здійснити допити на території України. Однією з осіб, які цікавлять швейцарських правоохоронців, є керівник дочірнього підприємства "Атомкомплект" в складі "Енергоатому" Валерій Васильков, у минулому – співробітник компанії Миколи Мартиненка та Давида Жванії "Бринкфорд".

  Попри те, що в публічній риториці на території України депутат Мартиненко заперечує відкриття кримінальної справи проти нього, у Швейцарії для захисту своїх інтересів ним був найнятий адвокат Ганс-Петер Шаад.

  У зв’язку з офіційним підтвердженням відкриття справи проти народного депутата у Швейцарії, я вимагаю:

  Перше – відсторонити Миколу Мартиненкавід виконання обов’язків голови комітетуВерховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Відповідне звернення направлене мною до голови Верховної Ради Володимира Гройсмана, оскільки постанову про відкликання голови комітету може внести тільки спікер парламенту.

  Друге – порушити в Україні кримінальне провадження щодо Миколи Мартиненка на підставі матеріалів швейцарських правоохоронних органів аналогічно до того, як це було раніше зроблено щодо Миколи Злочевського, адже в основу кримінального провадження щодо нього було покладено кримінальну справу у Великій Британії.

  Відсутність реагування з боку генпрокурора Віктора Шокіна протягом найближчих 10 днів буде для мене підставою поставити підпис під проектом постанови про звільнення його з посади генерального прокурора.

  Сергій Лещенко УП


Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]