Сейчас: 2018-12-09 19:56:22

  Новости

  Равликова ікра і качині язики: де українцям шукати справжні делікатеси


  Українці скаржаться на високі ціни і низькі заробітки, але, як виявилося, багато дуже навіть не проти спробувати щось незвичайне, чого не купиш в рядових магазинах. Наприклад, ікру равликів, суп з акулячих плавців, зварений власноруч, або смажені морські гребінці.

  Як з’ясувала “Сегодня“, народ ціни особливо не лякають: дорогі делікатеси купують по 100-150 грамів, на пробу. Втім, є екзотика, яка коштує недорого, пише НАРОДНА ПРАВДА.

  “Дивись, таки так, ікра равликів!” – об’єктив фотокора вже націлився на вітрину, де поруч зі 100-грамовими баночками з традиційним “кавьяром” примостилася 50-грамова упаковка з делікатесом №1″.

  Кіло “равликових яєць” обійдеться в 32 000 грн, або 1000 євро, це на 10% дорожче чорної ікри високої якості.

  “Щось хочеться супчика з акулячих плавників, що не допоможете?” – звернулися журналысти до симпатичної дівчини, яка тільки що обслужила покупця, по одягу схожого на провінційного бізнесмена середньої руки. Він довго і прискіпливо вибирав дві дюжини устриць: видно, що постійний клієнт. У відповідь вона піднімає на руках метрову акулу – чорноморського катрана.

  А ось і екзотика, з Атлантичного і Індійського океану. Найдорожчі – молюск морський гребінець (1250 грн за кіло вже очищеного) і риба морський язик (1000 грн / кг). На питання, чому така висока ціна, продавці відповідають, що везти далеко, а треба доставити швидко, тому дорого, адже продукт не заморожений, а охолоджений. Є делікатеси і дешевше – риба-папуга за 650 грн, імператор – за 590 грн, червоний півень – за 300 грн, мармуровий африканський сомик (у якого аж вісім вусів, а не два, як у нашого) – всього по 90 грн за кіло.

  За словами продавця Оксани, язички водоплавних дуже затребувані в китайських ресторанах, де делікатес смажать у фритюрі. Ціна – 400 грн/кг. Один качиний язичок важить 4-5 гр.

  Зате з сирами – роздолля: десятки найменувань, а найдорожчий коштує 1300 грн за кіло. За словами продавців, ціна висока тому, що сир з буйволиного молока, ручної роботи, має три роки витримки.

  Знайшли журналісти і трюфелі, але не свіжі, а мариновані, 35-грамова баночка коштує 400₴

  Ще є на ринку така рідкісна приправа, як іранський шафран по 200 грн за грам (для порівняння: 1 г золота 999,9% коштує 1200 грн, срібла – 15 грн).

  На десерт – фрукти.

  “Займаюся цим бізнесом 1,5 року, – розповів продавець Роман. – У сезон асортимент доходить до 100 найменувань. Зараз – вполовину менше. Ось, наприклад, гранаділла, найсолодший фрукт з роду маракуйя. Вона оранжевого кольору, продається поштучно – 70-90 грн в залежності від калібрування. Кактуси продаю по 600 грн/кг, на кіло їх йде 5-6 штук. Червона пітахайя, або “око дракона” коштує 200 грн за штуку, жовта – ще дорожче. А папайя вагою близько кілограма, яку ще називають плодом хлібного дерева, йде 350 грн за штуку. Так дорого тому, що при зборі тропічних фруктів застосовується ручна праця: збір, калібрування за розміром, плюс доставка за кілька тисяч кілометрів, податки”.

  За словами Романа, стабільний попит є, конкурентів у нього поки небагато. Основні клієнти – багаті гурмани або люди, які попрацювали в тропічних країнах і які розуміють, що вони купують. Ще беруть товар ресторани.

  Нагадаймо, раніше ми розповідали, як виглядає найдорожчий будинок у світі.

  Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


  Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/04/16/ravlykova-ikra-i-kachyni-yazyky-de-ukrayintsyam-shukaty-spravzhni-delikatesy/”

Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]