Сейчас: 2018-11-19 16:06:07

  Новости

  Бази даних Генпрокуратури обслуговує фірма росіянина, яку СБУ ще у 2012-му підозрювала у роботі на Росію

  Бази даних Генпрокуратури обслуговує фірма росіянина, яку СБУ ще у 2012-му підозрювала у роботі на Росію
  Бази даних Генпрокуратури обслуговує фірма росіянина, яку СБУ ще у 2012-му підозрювала у роботі на Росію

  Обслуговувати бази даних Генпрокуратури з обмеженим доступом до кінця року буде компанія, яку СБУ ще у 2012 році підозрювало у можливому завданні шкоди національній безпеці. Про це йдеться у сюжеті Олександра Гуменюка у «Слідство.Інфо».

  У 2012 році ТОВ «Летограф ІТ Консалтинг і послуги Україна» хотіло стати учасником реалізації проекту електронної взаємодії у секретаріаті Кабміну. При цьому її цінова пропозиція становила всього 1 гривню.

  Тоді СБУ попередило тодішнього прем’єра Миколу Азарова, що у випадку залучення вказаної фірми можливий витік відомостей з обмеженим доступом, розголошення яких може завдати шкоди національній безпеці держави.

  ТОВ «Летограф ІТ Консалтинг і послуги Україна» не виграло тендер Кабміну. Натомість наприкінці 2012 року фірма отримала підряд від Генпрокуратури вартістю 4,11 млн грн. на поставку ліцензійного програмного забезпечення для 185 користувачів. А у грудні 2014 року фірма за процедурою закупівлі в одного учасника отримала від ГПУ замовлення на обслуговування бази даних з обмеженим доступом «Єдина система статистики та аналізу» за 920 тис грн. Підприємство буде супроводжувати та модифікувати систему.

  Замовляючи послуги у «Летографа», Генпрокуратура була зобов’язана погодити дану закупівлю з Державною агенцією з питань електронного урядування. Однак цього зроблено не було.

  Засновником ТОВ «Летограф ІТ Консалтинг і послуги Україна» є росіянин Гліб Лукін та болгарська компанія «Нікеа Топ 906», засновником якої є той же Лукін.

  Гліб Лукін також володіє російськими компаніями «Летограф» і «Летограф ІТ консалтинг і послуги». Крім того він входить до складу ради директорів ВАТ «Особливе конструкторське бюро Салют», яке є учасником федеральної цільової програми «Розвиток оборонно-промислового комплексу Російської Федерації на 2011-2020 роки».

  Головою грудневих конкурсних торгів ГПУ був скандально відомий заступник Яреми Анатолій Даниленко.

  Наши Гроши