Сейчас: 2018-11-19 16:34:53

  Новости

  Кремль раптово визнав загиблих на Донбасі росіян “своїми”


  У Росії з’являється все більше іменних табличок на раніше безіменних могилах кадрових військових, загиблих в 2014 році на Донбасі.

  Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на розслідування російської “Нової газети“.

  Встановлює їх Міноборони РФ, фактично тим самим визнаючи, що в 2014 році проти України воювали не тільки місцеві сепаратисти, але і кадрові російські військові.

  Безіменні могили в Пскові і його околицях з’явилися ще в 2014-му. Тоді “люди в камуфляжі і блакитних беретах за наказом командирів знімали з хрестів таблички з іменами і датами”. А через 4 роки на місці безіменних могил з’явилися гранітні пам’ятники з портретами, на яких виписані знаки відмінності.

  “На місцях колишніх піщаних горбків і безіменних хрестів – монументальні стели з чорного граніту з гравіюванням: імена, дати, портрети в повний зріст, вірші, символіка десанту”, – пише видання.

  У 2014 році такі могили Олександра Осипова, Сергія Волкова і Леоніда Кичаткина були знайдені на Крестовському кладовище в межах Пскова і в селі Вибути. Всі військові загинули влітку 2014-го.

  На нових портретах вони тепер у формі десантника на тлі неба з парашутами або в погонах сержанта і з медалями.

  При тому пам’ятники оплатило Міністерство оборони. НГ зазначає, що компенсація на поховання сім’ям колишніх військових не повинна перевищувати 32 тисяч рублів, а вартість стели з гравіюванням, за словами співробітників похоронної контори становить близько 100 тисяч.

  “Але сама по собі участь Міноборони побічно може підтвердити: Кичаткина, загиблого в серпні 2014-го, відомство “своїм” визнало. Посібник покладається тільки на ветеранів з 20-річним стажем служби та на учасників бойових дій. Кичаткин народився в 1984 році. В яких бойових діях він міг встигнути взяти участь за наказом Батьківщини до 2014 року – можна лише здогадуватися”, – пише “Нова газета”.

  Фото: Нова газета

  Раніше НАРОДНА ПРАВДА розповідала, як колишній бойовик здав росіян на Донбасі: навколо одні злочинці.


  Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/06/25/kreml-raptovo-viznav-zagiblih-na-donbasi-rosiyan-svoyimi/”