Сейчас: 2019-01-21 20:50:01

  Новости

  Руйнівниця міфів Супрун навчить українців здоровому харчуванню

  В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розвіяла міфи про здорове харчування
  На своїй сторінці у "Фейсбуці" в. о. міністра запропонувала читачам ознайомитися з порадами, "які не дасть лікар". У своїх порадах Супрун ґрунтувалася на думці гастроентеролога-дієтолога.

  В першу чергу Уляна Супрун порекомендувала українцям відмовитися від вживання соди.

  На думку в. о. міністра охорони здоров’я, тривале споживання соди може спровокувати електролітні порушення. Також в організмі може піднятися рівень натрію; знижується рівень калію, кальцію і магнію. Це небезпечно порушенням серцево-судинної регуляції, підвищення артеріального тиску, порушення мінералізації кісток, утворення каменів у нирках, і навіть набряком мозку.

  Не менш небезпечно, на думку в. о. міністра, вживати перекис водню. На думку Уляни Супрун, вживання цього засобу може викликати запалення шлунка, кишечника або підшлункової залози, а також перитоніт.

  Ще одна помилка – самовільне вживання жовчогінних засобів. Особливо це стосується пацієнтів з жовчнокам’яною хворобою.

  "Їм взагалі протипоказано вживати будь-які засоби, що містять трави з жовчогінними властивостями, наприклад, расторопшу. Таке "лікування" може призвести до загострення холециститу, виходу каменя з жовчного міхура в холедоха і спровокувати ургентний стан з гострими жовчними коліками, механічною жовтяницею та розвитком панкреатиту, коли тільки своєчасна хірургічна допомога може допомогти", — заявила Супрун.

  Кращою профілактикою цієї недуги в. о. міністра охорони здоров’я назвала регулярні повноцінні сніданки з вживанням корисних жирів, невеликі перерви між прийомами їжі, відмова від кави натщесерце.

  "Як бачимо, поїсти або попити щось тільки тому, що це радять в інтернеті — не кращий шлях до міцного здоров’я та довголіття. Велику роль грає дійсно здорове харчування. Це їсти багато овочів і фруктів, пити достатньо води і обмежувати продукти, що містять цукор, сіль і біле борошно. І не забувайте, що найкращий порадник з питань здоров’я — ваш сімейний лікар", — зазначила Супрун.

  Як раніше повідомляв портал "Знай.иа", в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун попередила українців, що світом шириться епідемія невіри науці.  Джерело статті: “https://znaj.ua/popcorn/rujnivnycya-mifiv-suprun-navchyt-ukrayinciv-zdorovomu-harchuvannyu”